17 Nisan 2012 Salı

Sanço Panço Dostum

Sanço Panço dostum,  bana en kestirme yolu öğretir misin?  Beni mükemmel bir insan olmaya götürecek olan en kısa yol nereden geçiyor? Ama lütfen çok uzatma anlatırken;  önemli işlerim var benim bir sürü acilen yapmam gereken. Özetleyerek  bir kaç kelimede anlatabilirsen,  dinlemeye çalışırım tabiki. Fakat çok önemli bir deney yapıyorum şuan laboratuarımda; insanlığı bir kaç yüz yıl ileri götürmeyi hedefliyorum;  başarabilirim belki.

Birkaç nefes egzersizi, bir dönem yoga eğitimi  ve Hindistan seyahatiyle ruhumu arındırmak istiyorum. İçimden şüphe, korku, kompleks gibi tüm negatif duygular gitsin istiyorum.. İçimden gökyüzüne turuncu balonlar uçurmak istiyorum... Derin derin nefes almak  ve sonra nefes vermek istiyorum... Benim için fazla olan enerjimi insanlık yararına sunmak istiyorum.  
Aynı anda ve aynı bedende “en iyi yüzen, en etkileyici konuşan, en güzel vücuda sahip, en iyi aşçı (tabi mutlaka füzyon mutfağından seçkiler olmalı yaptıklarım), en seksi, en komik, en aristokrat ama mütevazı kadın” olmak istiyorum.

Birkaç sayfa kitap okuyarak  “zengin olmanın, çok sevilmenin, ideal bir eş olmanın” yollarını bulmak istiyorum.  Okusam yeter zaten,  biliyorum; ama hangi kitap doğru olan; yanlış kitap okuyarak zaman kaybetmek istemiyorum.  Zamanım çok kıymetli dostum!

Asansörde yöneticime istediğim kararı aldırabilmek istiyorum, yorulmadan koşmak istiyorum..  Her konuda atıp tutmak ama buna rağmen kimseyle çelişmemek istiyorum... Egom çığlık çığlığa bağırırken insanlar beni sevsin istiyorum.  Benim gibi biri nasıl sevilmez ki, anlayamıyorum.

Hiç yenilmeden sürekli yarışmak istiyorum; olmaz da eğer olursa mücbir bir nedenle yenilirsem duyduğum öfkeyi belli etmemek istiyorum. Geyşa makyajı gibi bir ifadeyle mükemmel mükemmel dolanmak istiyorum.  Ulu orta ağlamak da ne demek? Hırslı değilim azimliyim sadece. Bir sürü hobim var sadece iş değil hayatım. Nerden tüm bu kanıya vardınız anlayamadım?

Tabi ki korkularım var. Fakat bir kadın duygularını kimseye açmamalı; mazallah bir gören olur, suistimal edilir. IQ’um ve  EQ’umla takdir edilmek istiyorum. Duygusal kontrolümü yitirmemek istiyorum.

Bir kadın işinde çok başarılı, kocasıyla mükemmel derecede uyumlu ve anne olmaktan çok mutlu olmalı; aksi de ne demek? Her kadın anne olarak doğar.

Arkadaşlarım olsun istiyorum ama beni dertleriyle ağırlaştırmasınlar istiyorum. Negatif auralı insanlar enerjimi  aşağı çeker biliyorum. Etrafımda sadece mutlu insanlara yer var; malesef etrafım kısıtlı. Bu tür şeyler eninde sonunda hasta eder beni. Hep eğlenmek sorunlarından uzak kalmak istiyorum; buna rağmen yine de yakın dostlıuklarım olsun istiyorum.. Etrafının kalabalık olması iyidir. Belli mi olur; lazım olur bir gün? Ben onlara anlatıyorsam sorunlarımı onlar da bana anlatmak zorunda mı; hani herşey karşılıklı değildi?

Butik bir hayat istiyorum, yalın_klas_naif... Venedik kristali gibi farkedilmek istiyorum milyonlarca kalabalık içinde..  

Hayata dokunmak, her kesimden insanla beraber olmak istiyorum hatta bazen onlarla fotoğraf bile çekinebilirim; hiç problem değil.

Sanço Panço, zamanımı önemli bilimsel buluşlar yapmaya harcamayı düşünüyorum. Bu yüzden dikkatli kullanmalıyım onu. Herşeye herkese kaliteli zamanlar ayırıp optimum faydayı elde etmeliyim. Biliyorsan lütfen söyle en kısa yoldan nasıl gidebilirim? Ne olursam olayım gidebilmeliyim  o yoldan.